Sanaz Haeri ساناز حائری خانه هنرمندان

مصاحبه با رادیو فرهنگ درباره مجموعه حیوانات

مصاحبه ساناز حائری با رضا جلالی، کارشناس تجسمی رادیو فرهنگ

ه گزارش هنر آنلاین، ساناز حائری با اشاره به آثار به نمایش در آمده در خانه هنرمندان ایران اظهار داشت: در این نمایشگاه، از طراحی سگ‌ها آغاز شده و به دیگر موجودات پرداخته شده و در ادامه‌ مجموعه، به دیوهای کهن ایرانی نزدیک می‌شود. پیکرها از بستر اصلیشان جدا شده‌اند و در این زمینه‌ ناآشنا، توسط خطوطی احاطه شده‌اند که استعاره‌ای از مرزبندی‌های اجتماعی، شهری و غیر‌ه‌اند.

وی ادامه داد: فضای پس زمینه، کاملا تهی و اغلب به رنگ خود کاغذ یا پارچه‌ بوم حفظ شده است و در آن چیزی جز مرزبندی‌های ممتد یا پیوسته دیده نمی‌شود. 

حائری با اشاره به آثار چاپ و کلاژ گفت: در این آثار خطوطی دیده می‌شود که گاه به مدد دوخت‌های زنانه‌ خیاطی ایجاد شده و گاه در کارهای چاپی، به خطوط کناره‌های خود کاغذ یا خطوط آشنای الگوهای خیاطی تغییر یافته‌اند. اما آنچه مهم است تجربه‌های عاطفی فیگورهاست که تلاش کرده‌ام آن را به مدد بافت‌های گوناگون و توسط تکنیک‌های مختلف نشان دهم. بدین جهت برای دست یافتن به بافت و فضای حسی مناسب، مواد و تکنیک‌های مختلفی را امتحان می‌کنم؛ از ترکیب مواد روی بوم گرفته تا کلاژ، چاپ دستی و طراحی روی پلکسی. این هنرمند افزود: در این نمایشگاه ۱۹ اثر را به نمایش گذاشتم که تعدادی از آنها نقاشی و تعدادی کلاژ نقاشی و چاپ است. نمایشگاه آثار ساناز حلئری تا ۴ مرداد در گالری نامی خانه هنرمندان ایران دایر است.